فیلترهای تصفیه آب, همه چیز درباره دستگاه تصفیه آب

فیلتر پست کربن

صحبت های زیادی درباره فیلتر پست کربن می شود که برخی از آنها صحیح و برخی اشتباه هستند که برخی از آنها را به اختصار خدمتتان عرض میکنیم :

اولا فیلتر پست کربن ، یکی از فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی است که به عنوان فیلتر ۵ در آن به کار برده میشود که حاوی پودری از کربن اکتیو میباشد . این فیلتر وظایفی دارد که برای کسانی که اطلاع کافی از این فیلتر ندارند ؛ مطرح میکنیم :

  • با یک کنش شیمیایی ، این فیلتر میتواند منشقات کلر و همچنین انواع شوینده ها را از آب حذف کند . اینکه به چه صورت انجام میشود مربوط به رفتارهای کربن فعال با این نوع املاح میباشد که بزودی مقاله ای در این زمینه ارائه خواهیم کرد .
  • حذف بوی آب : هیچ آبی بدون بو نیست در این باره میتوانید مقاله طعم وبوی آب را مطالعه بفرمایید . اما این فیلتر میتواند بوی آب را باخاصیت فعال بودن پودر کربن در دستگاه تصفیه آب ، از بین ببرد .
  • تا حدودی حذف املاح ، البته خیلی کم
فیلتر پست کربن

فیلتر پست کربن

برخی تصورات اشتباه درباره فیلتر پست کربن

۱- بسیار زیاد دیده میشود که تصورات بر فیلتر پست کربن این است که آخرین مرحله سیستم اسمز معکوس میباشد ! در صورتی که روش اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب خانگی منحصرا پمپ و فیلتر ممبران است . کسانی که فیلتر پست کربن را آخرین مرحله سیستم اسمزمعکوس میدانند احتمالا اسمز معکوس را بخوبی نیاموختند .

اسمز معکوس یک روش است نه اسمی از پکیجی که با آن روش تصفیه انجام میدهد . به زودی یک مقاله جامع درباره اسمز معکوس در این سایت آماده خواهد شد که میتوانید مطالعه بفرمایید .

۲- عده ای نیز معتقدند دستگاه تصفیه آب خانگی باید فقط ۵ مرحله ای باشد و پست کربن آخرین فیلتر آن ؛ که این هم باز یکی دیگر از اشتباهات برخی متخصصین ! در این زمینه هست . این دوستان باید بفرمایند که مگر تصفیه آب خانگی ، توان حذف املاح به صورت هوشمند را دارند ؟ مگر غیر این است که دستگاه تصفیه ، املاح را بر اساس قطر و حجم آن از آب جدا میکند ؟ (که قطعا همینطور است ) پس چطور ادعا میکنید که دستگاه املاح مضر را حذف میکند ؟

دوستان عزیز؛ تمام این پنج مرحله اولیه دستگاه تصفیه آب خانگی عمل حذف املاح را انجام میدهند وباتوجه به غیرهوشمند بودن حذف املاح ، لذا وجود فیلتر مینرال و یا حتی قلیایی به عنوان فیلتر ششم و یا هفتم اجتناب ناپذیر است که البته وجود فیلتر قلیایی بستگی به میزان سختی اب منطقه دارد.

مقالات مرتبط:

هوزینگ شفاف

فیلتر مینرال

فیلتر الیافی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *