فیلتر پست کربن

فیلتر پست کربن

فیلتر پست کربن


صحبت های زیادی درباره فیلتر پست کربن می شود که برخی از آنها صحیح و برخی اشتباه هستند که برخی از آنها را به اختصار خدمتتان عرض میکنیم :

اولا فیلتر پست کربن ، یکی از فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی است که به عنوان فیلتر 5 در آن به کار برده میشود که حاوی پودری از کربن اکتیو میباشد . این فیلتر وظایفی دارد که برای کسانی که اطلاع کافی از این فیلتر ندارند ؛ مطرح میکنیم :

  • با یک کنش شیمیایی ، این فیلتر میتواند منشقات کلر و همچنین انواع شوینده ها را از آب حذف کند . اینکه به چه صورت انجام میشود مربوط به رفتارهای کربن فعال با این نوع املاح میباشد که بزودی مقاله ای در این زمینه ارائه خواهیم کرد .
  • حذف بوی آب : هیچ آبی بدون بو نیست در این باره میتوانید مقاله طعم وبوی آب را مطالعه بفرمایید . اما این فیلتر میتواند بوی آب را باخاصیت فعال بودن پودر کربن در دستگاه تصفیه آب ، از بین ببرد .
  • تا حدودی حذف املاح ، البته خیلی کم
فیلتر پست کربن

فیلتر پست کربن

برخی تصورات اشتباه درباره فیلتر پست کربن

1- بسیار زیاد دیده میشود که تصورات بر فیلتر پست کربن این است که آخرین مرحله سیستم اسمز معکوس میباشد ! در صورتی که روش اسمز معکوس در دستگاه تصفیه آب خانگی منحصرا پمپ و فیلتر ممبران است . کسانی که فیلتر پست کربن را آخرین مرحله سیستم اسمزمعکوس میدانند احتمالا اسمز معکوس را بخوبی نیاموختند .

اسمز معکوس یک روش است نه اسمی از پکیجی که با آن روش تصفیه انجام میدهد . به زودی یک مقاله جامع درباره اسمز معکوس در این سایت آماده خواهد شد که میتوانید مطالعه بفرمایید .

2- عده ای نیز معتقدند دستگاه تصفیه آب خانگی باید فقط 5 مرحله ای باشد و پست کربن آخرین فیلتر آن ؛ که این هم باز یکی دیگر از اشتباهات برخی متخصصین ! در این زمینه هست . این دوستان باید بفرمایند که مگر تصفیه آب خانگی ، توان حذف املاح به صورت هوشمند را دارند ؟ مگر غیر این است که دستگاه تصفیه ، املاح را بر اساس قطر و حجم آن از آب جدا میکند ؟ (که قطعا همینطور است ) پس چطور ادعا میکنید که دستگاه املاح مضر را حذف میکند ؟

دوستان عزیز؛ تمام این پنج مرحله اولیه دستگاه تصفیه آب خانگی عمل حذف املاح را انجام میدهند وباتوجه به غیرهوشمند بودن حذف املاح ، لذا وجود فیلتر مینرال و یا حتی قلیایی به عنوان فیلتر ششم و یا هفتم اجتناب ناپذیر است که البته وجود فیلتر قلیایی بستگی به میزان سختی اب منطقه دارد.

مقالات مرتبط:

هوزینگ شفاف

فیلتر مینرال

فیلتر الیافی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

خانهمحصولاتتماس با ماواتساپ