مقالات تصفیه آب, همه چیز درباره دستگاه تصفیه آب

تصفیه آب چاه

تصفیه آب چاه بسیار موضوع پیچیده و متنوعی است و بستگی به آب چاه و نوع مصرف آن طراحی میشود . چاه های بسیاری در کشور ما وجود دارد که از آب آنها برای مصارف مختلفی استفاده میگردد . این چاه ها متناسب با نوع نیاز و نوع مصرف نیاز به تصفیه آب دارند . مصارف چاه ها عبارتند از :

  • استفاده برای تأمین آب شرب
  • حفر چاه برای تامین آب کشاورزی
  • چاه های کارخانجات
  • حفر چاه جهت دامداری

استفاده از تصفیه آب چاه برای تأمین آب شرب

 

تصفیه آب چاه خانگی

تصفیه آب چاه خانگی

تصفیه آب چاه متناسب با نوع مصرف طراحی میگردد . برخی چاه های عمیق که حجم برداشت آب از آنها به نسبت زیاد است متعلق به وزارت نیرو بوده و از آنها برای تأمین آب شرب شهری استفاده میگردد . این آب ها بلافاصله پس از برداشت به تصفیه خانه ها رفته و در آنجا پس از مراحل گندزدایی ، تصفیه میگردند .

تصفیه آب انواع چاه ها برای تأمین آب کشاورزی

 

وقتی استفاده از آب چاه برای کشاورزی باشد ابتدا نیاز به آنالیز آب اجتناب ناپذیر است . بر اساس میزان شوری آب ، سختی آب ، نوع املاح و همچنین نوع مصرف کشاورزی و تحلیل آن میتوان مناسب ترین دستگاه تصفیه آب را طراحی نمود . در برخی موارد با توجه به نوع آب و نوع مصرف ، استفاده از یک سیستم ساده و ارزان تصفیه آب میتواند هدف ما را برآورده نماید  .

تصفیه آب چاه های کارخانجات و کارگاه ها

 

در مواردی که چاه کم عمق زده شده و برای مصرف آب یک کارگاه یا یک کارخانه به کار میرود با توجه اهمیت وجود انواعی از باکتریهای بیماریزا ، لزوم استفاده از تصفیه آب با آنالیز دقیق اجتناب ناپذیر است . در برخی از چاه ها احتمال الوده بودن آب به فاضلاب انسانی نیز زیاد است که با آنالیز میتوان به آن دست یافت .

نکته : زلال بودن و ظاهری بدون بو و بدون رنگ به منزله ی عدم وجود باکتری و میکروارگانیسم ها نیست .

تصفیه آب چاه جهت دامداری

تصفیه آب چاه برای دامداران ، تقریبا مشابه تصفیه آب جهت مصارف شرب است و طراحی تصفیه آب و روند استفاده از آن مبتنی بر آنالیز آب چاه و میزان مصرف ؛ طراحی میگردد.

مقالات مرتبط :

گندزدایی آب

تصفیه آب استخر

تصفیه آب پرورش ماهی

مطالب مرتبط

دیدگاهی در مورد “تصفیه آب چاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *