قیمت آب شیرین کن خورشیدی

قیمت آب شیرین کن خورشیدی

قیمت آب شیرین کن خورشیدی


قیمت آب شیرین کن خورشیدی

ما در این مقاله  قصد داریم تا به موضوع قیمت آب شیرین کن خورشیدی که یکی از به روزترین انواع آب شیرین کن است،بپردازیم.لطفا در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

قیمت آب شیرین کن خورشیدی

قیمت آب شیرین کن خورشیدی

آشنایی با آب شیرین کن خورشیدی:

آب شیرین کن خورشیدی از انرژی خورشیدی برای تامین انرژی مورد نیاز برای تصفیه آب شور استفاده می کند. بیشتر کشورهای جهان آب شیرین کن خورشیدی را برای آب آشامیدنی، تصفیه آب و آب شیرین ساخته و طراحی کرده اند.

نقش آب در زندگی مردم و دیگر موجودات بسیار مهم است. آب شیرین مهم ترین آب روی زمین است، بنابراین تبدیل آب شور به آب آشامیدنی برای ما حیاتی است. آب شیرین کن خورشیدی نیز ابزاری است که در این زمینه به ما کمک زیادی می کند. این دستگاه می تواند عوامل بیماری زا، نمک، فلزات سنگین و غیره را در آب شور از هم جدا کند.

سیستم این دستگاه با فناوری های مختلف ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد.محاسبات انجام شده بر روی دستگاه آب شیرین کن نشان می دهد که می توان چهار لیتر آب تصفیه شده در روز برای هر متر مربع از سطح جاذب خورشیدی جمع آوری کرد. با این محاسبه می توان گفت که باید از سطوح جذب کننده بیشتری برای تأمین آب در مکان هایی با تعداد زیاد مردم استفاده کنیم.

به عبارتی آب شیرین کن خورشیدی از انرژی خورشیدی برای تامین انرژی مورد نیاز برای تصفیه و شیرین کردن آب شور از طریق فناوری متمرکز انرژی حرارتی خورشیدی استفاده می کند.

تصفیه کننده های آب شور این فرایند را با کاهش نمک های محلول در آب انجام می دهند. اگر مقدار ذرات حل شده در آب کمتر از ۵۰۰ میلی گرم در لیتر باشد، آب آشامیدنی محسوب می شود. همچنین می توان گفت که فرایند تصفیه آب از سه تا چهار فاز تشکیل شده است.

ابتدا آب از دریا یا آب زیرزمینی گرفته می شود، سپس یک پیش تصفیه انجام می شود که شامل فیلتر کردن و تزریق مواد شیمیایی، سپس استفاده از فرایند نمک زدایی، متناسب با میزان آلودگی آب، و در نهایت تصفیه نهایی است که در برخی موارد شامل مواد معدنی اضافی است.

با پیشرفت در شیرین کردن آب های آلوده، روش های مختلفی برای تولید آب شیرین در دسترس است، اما رایج ترین روش های موجود اسمز معکوس، MSF و MED هستند. تمام فناوری های تصفبه فوق عمدتاً مبتنی بر انرژی گرمایی هستند اما باید توجه داشت که در مناطق خشک با شدت زیاد نور خورشید بهتر است به جای انرژی گرمایی از انرژی خورشیدی برای تصفیه آب این فضاها استفاده شود.

در ادامه به عوامل تاثیرگذار بر قیمت آب شیرین کن خورشیدی میپردازیم.

 

قیمت آب شیرین کن خورشیدی

قیمت آب شیرین کن خورشیدی

قیمت آب شیرین کن خورشیدی:

ایده تولید آب شیرین کن در کشور ما دو دلیل اصلی دارد. یکی نور خورشید نسبتاً طولانی و  شدید خورشید و دیگری دسترسی به آب های شور دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان و اقیانوس هند است. اگر سیستمی ایجاد شود که از این دو پتانسیل برای تامین آب شیرین مورد نیاز کشاورزی، صنعت و نوشیدنی استفاده کند، یکی از مشکلات کمبود آب کشور حل خواهد شد.

قیمت آب شیرین کن خورشیدی یا آب شیرین کن های صنعتی که از انرژی خورشیدی استفاده می کنند، بدون در نظر گرفتن مزایای زیست محیطی خود، از نظر اقتصادی با واحدهای اسمز معکوس بر اساس نیروگاه های حرارتی، رقابتی نیستند.قیمت آب شیرین کن خورشیدی و آب شیرین تولید شده با این روش در مقایسه با واحدهای اسمز معکوس بسیار بیشتر است.

اما مهم ترین مزیت آب شیرین کن های خورشیدی کاهش گازهای گلخانه ای و توانایی نصب آن ها در مکان هایی فراتر از دسترس شبکه های برق است که آن ها را به یکی از گزینه های جدی برای دستیابی به توسعه پایدار در کشورهایی که کمبود آب دارند، می کند.

در پایان شما عزیزان ،در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد قیمت آب شیرین کن خورشیدی و موارد دیگر، می توانید با کارشناسان ما در مجموعه تصفیه آب ایلیا گستر مشورت و  اطلاعات لازم را دریافت کنید .

قیمت آب شیرین کن خورشیدی

قیمت آب شیرین کن خورشیدی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

خانهمحصولاتتماس با ماواتساپ