مقایسه تصفیه آب کیسی زینود با دستگاه های معمولی

دشواری در تمیز کردن دستگاه های معمولی

دشواری در تمیز کردن دستگاه های معمولی


به چه دستگاه هایی دستگاه تصفیه آب کیسی گفته میشود؟

به طور کلی به دستگاه های تصفیه آبی که به صورت پکیج و داخل یک محفظه هستند مثل یک کیس کامپیوتر به صورت پک هست را تصفیه آب کیسی میگویند . دستگاه های معمولی هم که به صورت غیر کیسی هستند همه فیلتر ها، اتصالات، شلنگ کشی ها و مدار برقی کاملا در معرض دید هستند.

در این مقاله به نقد و بررسی مزایا و معایب این دو مدل میپردازیم.

 

تصفیه آب کیسی زینود

تصفیه آب کیسی زینود

دستگاه تصفیه آب غیر کیسی زینود

دستگاه تصفیه آب غیر کیسی زینود

زیبایی دستگاه کیسی

شاید اولین مزیت دستگاه های کیسی را میتوان زیبایی آن عنوان کرد. قطعا محصولی که در ظاهرش از هر طرف یک شلنگ یا سیم رفته خیلی خوشایند نیست . خصوصا که این محصول در آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرد و همیشه محصولات و لوازم مورد استفاده در آشپزخانه (مثل ماشین لباسشویی، دستگاه اسپرسو، یخچال و …) از طراحی های بسیار زیبا برخوردار هستند و همگی به صورت کامپکت تولید میشوند. به همین دلیل دستگاه های تصفیه آب کیسی با ظاهر بسیار زیبایی که دارند و درعین کارایی بعضا بیشتر، زیبایی بخش آشپزخانه شما خواهند بود.

لازم به ذکر است در دستگاه های کیسی فیلترها،اتصالات، پمپ، شلنگ کشی و مدارآبی و برقی دستگاه داخل کیس قرار میگیرند و فقط ورودی و خروجی آن متصل میشوند. دستگاه های تصفیه آب که حدود 20 سال از تجاری شدن آن میگذرد دستخوش تغییرات ظاهری زیادی در دنیا قرار گرفته است و تنها در کشورهای جهان سوم هنوز همان مدل های قدیمی غیر کیسی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

حجم کمتر دستگاه های کیسی

دستگاه های کیسی به علت کامپکت بودن آن نسبتا حجم کمتری نسبت به دستگاه های غیر کیسی دارند. بعلاوه اینکه به خاطر شکل ظاهری آن ها به راحتی میتوان از فضای کنار و حتی روی دستگاه استفاده کرد. اما در دستگاه های معمولی زیرسینکی امکان پذیر نیست.

نظافت آسان در دستگاه کیسی

یکی از مسائل مهم خصوصا خانم ها نظافت و تمیزی است. که این موضوع در آشپزخانه دوچندان مطرح است و کاملا هم منطقی و لازم است. مکان نصب عمده ی دستگاه های تصفیه آب در زیر سینک ظرفشویی است که معمولا محیط خیلی تمیزی نیست؛ خصوصا در شرایطی که سطل آشغال هم در زیر سینک قرارداشته باشد. به همین دلیل بعد از مدتی روی دستگاه، آلوده و کثیف میشود. نظافت و تمیز کردن دستگاه های غیر کیسی و معمولی کار بسیار مشکلی است چون فیلترها و قعطات و مدارهای برقی و آبی، شرایطی رو ایجاد میکنند که به راحتی نمیتوان خلل و فرج آن را تمیز کرد و بعلت وجود مدار برقی بیرونی، نمیتوان به طور کامل آن را شست.

دشواری در تمیز کردن دستگاه های معمولی

دشواری در تمیز کردن دستگاه های معمولی

 

اما در دستگاه های تصفیه آب کیسی، چون فیلترها، شلنگ کشی ها و مدارهای برقی و آبی در داخل کیس هستند به راحتی با یک دستمال میتوان نظافت را به خوبی انجام داد.

کدامیک بهداشتی ترند؟ کیسی یا غیر کیسی؟

در بحث بهداشتی تر بودن دستگاه های تصفیه آب کیسی دو موضوع مطرح است:

موضوع اول مربوط به همان موضوع نظافت میشود. چون در دستگاه های غیر کیسی، فیلتر های و به تبع آن شلنگ ها به مرور زمان کثیف میشوند و به خوبی هم نظافت آن انجام نمیشود؛ در نتیجه هنگام تعویض فیلتر آلودگی از شلنگ آلوده میتواند وارد فیلتر جدید شود. اما در کیسی ها هر چقدر بیرون کیس آلوده شود هم داخلش تمیز میماند. چون درب کیس فقط موقع تعویض فیلتر یا موردی اینچنینی باز میشود و حداکثر سالی چهار پنج بار باز میشود ولی دستگاه های معمولی همه چیز بیرون و در ارتباط مستقیم با آلودگی هاست.

دستگاه تصفیه آب زینود کیسی

دستگاه تصفیه آب زینود کیسی

موضوع بعدی در برخی دستگاه های کیسی مانند دستگاه زینود از فیلتر های اینلاینی استفاده میشود. که تعویض آن ها اصطلاحا بدون ارتباط با دست انجام میشود. به عبارتی دست با مواد داخلی و مدیای فیلتر تصفیه آب ارتباط پیدا نمیکند که مزیت بسیار مهمی است. اما در دستگاه های معمولی یا کارتریجی موقع تعویض، دست در اصابت مستقیم با مواد داخلی هست که هنگام تعویض آن های بهتر است نظافت به خوبی رعایت شود.

تصویر داخل دستگاه تصفیه آب زینود کیسی
تصویر داخل دستگاه تصفیه آب زینود کیسی

کیفیت دستگاه تصفیه آب کیسی

دستگاه های کیسی بعضا از متریال با کیفیت تری برخوردار هستند. مثل دستگاه تصفیه آب کیسی زینود که پمپ قدرتمند تایوانی داخلش قرار گرفته و دارای شیر بک واش و متریال خوب سیستم اسمز معکوس میباشد.

 قیمت دستگاه های کیسی

به طور کلی،دستگاه های کیسی قیمت بالاتری نسبت به دستگاه های معمولی زیرسینکی دارند که این موضوع به دلایل مطرح شده اجتناب ناپذیر است و ارزشش را دارد.

نکته آخر اینکه در کشورهای جهان اولی اگر کمی تحقیق نمایید متوجه میشوید. که عمدتا دستگاه های تصفیه به صورت کیسی با انواع و اقسام مختلف هستند . ولی هنوز در کشورهای به کلی توسعه نیافته هنوز از مدلهای معمولی استفاده میشود. با دستگاه های تصفیه آب کیسی زینود این امکان فراهم شده است تا در ایران عزیز نیز بتوانیم از دستگاه های کیسی بهره مند شویم.

خانهمحصولاتتماس با ماواتساپ