گارانتی و خدمات پس از فروش تصفیه آب یکی از مهمترین آیتم های خرید یک محصول میباشد . حتی میتوان گفت اگر محصولی خریداری شود و گارانتی یا خدمات پس از فروش نداشته باشد بدین معنی است که ریسک بالایی پذیرفته شده است .

نکته ی جالب توجه در این موضوع این است که اهمیت خدمات پس از فروش از گارانتی نیز بیشتر است . چرا که برای هر محصولی که گارانتی میشود ، درصد احتمال خرابی وجود دارد که نهایت ۵۰ درصد میباشد. (توجه داشته باشید اگر احتمال خرابی بیش از ۵۰ درصد باشد قطعا بدون گارانتی واقعی خواهد بود. ) اما ۱۰۰ درصد محصولات به طور قطع و یقین نیاز به خدمات پس از فروش دارند .

دستگاه تصفیه آب اعم از خانگی یا صنعتی نیاز به گارانتی (تضمین قطعات ) و همچنین خدمات پس از فروش معتبر دارد . خدمات پس از فروش در دستگاه های تصفیه آب خانگی و صنعتی با توجه به وجود فیلتر ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد .

تصفیه آب ایلیا گستر با سابقه طولانی در زمینه فعالیت سیستم های تصفیه آب ، دارای مشتریان بسیار زیادی است که به طور مستمر از خدمت رسانی آن استفاده میکنند .

با افزایش تعداد مشتریان در سال های گذشته ، تمامی مشخصات در یک سیستم CRM نگهداری شده و به صورت سیستمی و دقیق کلیه مشتریان تحت کنترل و سرویس دهی ایلیا گستر میباشد .

گارانتی و خدمات پس از فروش تصفیه آب خانگی

امکان ویژه برای مشترکان سیستم های تصفیه آب ایلیا گستر وجود داشته و آن اینکه زمان بندی تعویض فیلتر توسط اپراتورهای سیستم CRM به اطلاع مشتریان میرسد .

نحوه کار به این صورت است که پس از نصب دستگاه ، مشخصات کامل اعم از مشتری ، فروشنده ، نصاب ، نام محصول و زمان نصب وارد سیستم شده و ثبت میگردد . سپس همانطور که بیان شد تمامی سرویس های آن دستگاه اعم از گارانتی و خدمات پس از فروش ثبت میشود .

[su_box title=”حتما مطالعه کنید :” box_color=”#c3d19b”]اهمیت خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب[/su_box]

علت موفقیت ایلیا گستر چیست؟

بسیاری از افراد با ما تماس میگیرند و با اینکه دستگاه تصفیه آب خود را از ما خریداری نکرده اند اما تمایل دارند از مشترکین ایلیا گستر باشند . علت چیست ؟ پاسخ این سوال بسیار ساده است : ما با اهمیت به خواسته های مشتریان و آموزش تکنسین های حرفه ای و دقیق ، باعث افزایش رضایتمندی مشتریانمان میشویم . به عبارتی ما مشتریان خود را بدعادت میکنیم و سطح توقعات مشتریان را تا حد امکان بالا میبریم و این لیاقت و حق هر مشتری است.

بعنوان مثال اگر مشکلی برای یک دستگاه تصفیه آب بوجود بیاید ، همکاران ما با تست های دقیق ، تنها خود عیب را برطرف میکنند و اصطلاحا برای مشتری خرج تراشی نمیشود . البته هر موردی هم که به ارتقاء کیفیت آب اثر گذار باشد به مشتری پیشنهاد میگردد .  البته این امر میسر نمیشود مگر با وجود یک سیستم هدفمند با تکنسین های مجرب که همگی تابع یک قانون اجرای وظیفه نمایند.

خدمات پس از فروش تصفیه آب ایلیا گستر

خدمات پس از فروش تصفیه آب ایلیا گستر

هزینه متناسب با نیاز در خرابی دستگاه تصفیه آب

یکی از موضوعات مهم در خدمات پس از فروش، خرج نتراشیدن توسط تکنسین های شرکت میباشد. اینکه یک نصاب بگوید ما خرج اضافی براتون ایجاد نمیکنیم شاید مصداق این باشد که هیچ ماست بندی نمیگوید ماست من ترش است!. نکته مهم در بخش خدمات شرکت ایلیا گستر این است که تکنسین های شرکت، از قطعات و اقلام تعویضی، هیچ سود و نفعی نمیبرند. به این صورت که روال دریافت حقوق ایشان بر مبنای کار انجام شده و تعداد آن هاست نه میزان مبلغ فاکتور و یا قطعات فروخته شده.

متاسفانه در بسیاری از شرکت های خدماتی، نه فقط شرکت های مربوط به تصفیه آب، بلکه تمامی رشته های مشابه مثل لوازم خانگی و … روال به این صورت است که حقوق تکنسین های خود را بر اساس درصدی از مبلغ فاکتورهای صادره ی آن شخص پرداخت میکنند. متاسفانه در این روش، شرکت ارائه دهنده خدمت، نفع اصلی را میبرد چرا که هر چقدر تکنسین توان بالا بردن رقم فاکتور را داشته باشد در نتیجه دریافت حقوق بالاتری خواهد داشت. اما این روش کاملا به زیان مشتری است. با توجه به عدم تسلط فنی مشتری، تکنسین میتواند با یک جمله که “این قطعه عوض شود بهتر است” یا “اگر فلان قطعه عوض نکنید چندی بعد مجبور به تعویض قطعه خیلی گرانتری خواهید بود” طرف مقابل را مجاب به انجام هزینه کند.(البته که گفتن این موارد در مواقع درست و صادقانه جزئی از وظایف تکنسین است).

اما روشی که معقول است و در شرکت ایلیا گستر پیاده سازی شده، کاملا بر اساس مشتری مداری است و تکنسین های شرکت، فقط از نظر فنی موارد را بررسی و براساس آن صدور فاکتور انجام میدهند. چراکه هیچ نفعی یا ضرری با کم یا اضافه کردن قطعات برای آن ها ندارد.

 

همکاران ما آمادگی پاسخگویی شما مشتریان عزیز را دارند. فقط کافیست با ما تماس بگیرید و یا از طریق پشتیبانی واتساپ در خواست راهنمایی نمایید.

خط ویژه :

۰۲۱۳۳۱۲۱۲۱۲

برای مشاهده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی کلیک کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *