مقالات تصفیه آب, همه چیز درباره دستگاه تصفیه آب

مخزن فلزی تصفیه آب زینود

مخزن فلزی زینود با پایه پلاستیکی

مخزن را می‌توان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های دستگاه تصفیه آب در نظر گرفت که تأثیری فراوانی بر کیفیت آب تصفیه شده دارد، حتماً برای شما این موضوع عجیب به نظر می‌رسد و از خود می‌پرسید که مخزن چه نقشی در تصفیه دارد؟ مگر کار مخزن فقط ذخیره‌سازی آب نیست؟

پاسخ خیلی ساده است، دستگاه‌های تصفیه به روش اسمز معکوس تقریباً آب را از هرگونه املاح پاک می‌سازد تا آبی سالم، بدون املاح و گوارا برای نوشیدن در اختیار ما قرار بگیرد، اما به دلیل زمان‌بر بودن روند تصفیه در سیستم‌های اسمز معکوس نیاز است تا آب تصفیه شده در زمانی که مصرف وجود ندارد در جایی ذخیره گردد تا در زمان مصرف آب با فشار و دبی مناسب در دسترس باشد و این وظیفه در دستگاه‌های تصفیه آب به روش اسمز معکوس بر عهده مخزن تحت فشار هست. بنابراین مخازن باید در ۲ موضوع مورد بررسی قرار بگیرند، این ۲ موضوع عبارتند از:

  • مخازن دستگاه‌های تصفیه آب RO باید آب تصفیه شده را سالم و بدون آلودگی، بو و مزه نگه دارند . وجود کوچک‌ترین نقصی در این مخازن بر کیفیت آب تأثیر منفی می‌گذارد، همچنین کیفیت مواد سازنده مخزن نیز بر کیفیت آب تأثیرگذار است و پایین بودن این کیفیت موجب پایین آمدن کیفیت آب می‌گردد.
  • از سوی دیگر این مخازن باید دارای فشار بالای باشند تا در زمان مصرف بتوانند آب را با فشار مناسب به بیرون بفرستند، بنابراین این مخازن هم باید توان تحمل فشار بالا را داشته باشند و هم بتوانند آب را به صورت کامل و با فشار و دبی مناسب به بیرون بفرستند.

به همین دلیل است که مخازن نقش بسیار مهمی در کیفیت آب تصفیه شده ایفا می‌کنند و مخزن تصفیه آب فلزی زینود با کیفیت بالای خود این نقش را به خوبی ایفا می‌کنند.

کیفیت مخزن فلزی تصفیه آب زینود، تضمین سلامت آب

ارائه محصولات با کیفیت بالا هدف اصلی در تولید محصولات تصفیه آب زینود بوده است و مخازن فلزی زینود نیز با همین هدف تولید گردیده‌‌اند. این کیفیت فقط یک شعار نیست و به راحتی قابل اثبات است و برای مشخص شدن آن نگاهی موشکافانه به این مخزن تصفیه آب فلزی میندازیم.

 

مخزن تصفیه آب زینود

مخزن تصفیه آب زینود

مخزن زینود،مخزنی با بدنه فلزی

مخزن فلزی تصفیه آب زینود ساختاری ۲ لایه دارد، بدنه بیرونی مخزن از جنس فلز مستحکم با رنگ استاتیک کوره‌ای ساخته شده است، این ساختار فلزی موجب استحکام بسیار بالای مخزن می‌گردد و تحت هیچ شرایطی دچار ترکیدگی و صدمه نمی‌گردد، ترکیدگی مخزن؟ حتماً کمی برایتان شنیدن این موضوع عجیب و شایدم ترسناک باشد، اما نگران نباشید، ترکیدگی مخزن اتفاقی بسیار نادر و خاص است که ممکن است در مخازن پلاستیکی رایج در بازار به وجود بیایید و علاوه بر صدای مهیب و وحشتناک که حتی در خانه‌های مجاور هم شنیده می‌شود، خساراتی را به کابینت و حتی سینک وارد سازد.

ترکیدگی مخزن تصفیه آب پلاستیکی

همانطور که گفتیم ترکیدگی مخازن پلاستیکی یک اتفاق بسیار نادر و خاص است و از آنجایی که هدف محصولات زینود ارائه بالاترین کیفیت است، همین احتمال پایین خطر و اتفاق نادر نیز برای محصولات زینود پذیرفته نبوده و از این رو مخزن زینود از بدنه‌ای فلزی و مستحکم ساخته شده است. این بدنه فلزی با رنگ استاتیک کوره‌ای پوشیده و در مقابل رطوبت مقاوم شده است.

همانطور که در ابتدا گفته شد مخزن تصفیه آب فلزی زینود ساختاری ۲ لایه دارد، لایه فلزی و مستحکم بیرون و لایه دیگر لایه از جنس پلی‌پروپیلن (PP) و آنتی باکتریال با فودگرد بالاست که آب درون آن ذخیره می‌گردد.

مخزن فلزی زینود دارای خروجی آب با فشار و دبی بالا

مخزن‌های فلزی زینود علاوه بر وظیفه ذخیره‌سازی آب در زمان نبود مصرف ، وظیفه خارج کردن آب ذخیره شده با دبی و فشار مناسب در زمان مصرف را نیز بر عهده دارند و خروج آب از این مخازن به‌وسیله فشار هوای داخل مخزن تأمینمی‌گردد، در واقع فضای داخلی این مخزن فلزی به ۲ بخش تقسیم می‌گردد، در یک بخش آب و در بخش دیگر هوای فشرده قرار دارد و یک دیافراگم این ۲ ناحیه را از هم جدا کرده است. در مخزن‌هایفلزی تصفیه آب زینود این دیافراگم از جنس بوتیل درجه ۱ ساخته شده و علاوه بر کیفیت بسیار بالا دارای قدرت زیاد شوتین نیز هست این در حالی است که در سایر مخازن، دیافراگم داخلی از تیوپNBR (لاستیک‌هاینیتریلصنعتی) ساخته شده است.

مخزن تصفیه آب فلزی زینود، ظرفیت بالا و حجم مناسب

حجم آبی که در مخزن ذخیره می‌گردد یکی از پارامترهای مهم در تأمین رضایت مشتریان است به خصوص در زمان‌هایی که مصرف زیاد است و از طرفی نیز هیچکس دوست ندارد یک مخزن بزرگ و جاگیر در کابینت خود داشته باشد، مهندسین و طراحان زینود نیز با آگاهی از این موضع همواره کوشیده‌اند تا این ۲ خواسته متضاد را همزمان تأمین کنند و به همین منظور فضای داخلی مخازن فلزیزینود به گونه‌ای طراحی و مهندسی شده است که حتی با وجود اشغال شدن بخشی از فضای مخزن برای هوای فشرده، آب بتواند به صورت حداکثری در مخزن ذخیره گردد. این مخازن فلزی در ظاهر کوچک و تقریباً هم اندازه مخازن پلاستیکی معمول دستگاه‌های تصفیه آب هستند ولی ظرفیت ذخیره آب مخزن‌هایزینود بسیار بالاتر از مخازن پلاستیکی مرسوم است. این مخازن در کل دارای حجم ۴.۵ گالن و یا ۱۷ لیتر هستند و به طور عملی می‌توانند بین ۱۰ تا ۱۲ لیتر آب را در خود ذخیره کنند.

تانک ذخیره آب زینود، مقاوم در برابر رطوبت

همانطور که پیش‌تر نیز گفتیم مخازن زینود دارای بدنه‌ای مقاوم در مقابل رطوبت هستند، علاوه بر این با توجه به قرار گیری این مخازن در زیر کابینت آشپزخانه‌ها و در کل مناطقی که پتانسیل بالایی جمع شدن آب و رطوبت را دارند طراحان زینود یک گام جلوتر نهاده‌اند و یک پایه پلاستیکی مقاوم و زیبا برای این مخزن‌ها تعبیه کرده‌اند، این پایه با ایجاد ارتفاعی مناسب از سطح زمین همواره مخزن را از آب و رطوبت که ممکن است در سطح زمین یا کف کابینت جمع شود دور نگه می‌دارد.

به‌غیراز این مورد نیپل این مخزن که محل ورود و خروج آب است نیز از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده است.

تمامی این موارد باعث گردیده است تا مخازن زینود بتوانند با اختلافی چشمگیر از سایر رقبا خود پیشی بگیرند و بتوانند رضایت مشتریان را به دست آورند.