تصفیه آب ایلیا گستر

تصفیه آب پاکاب ایلیا گستر معتبرترین ارائه دهنده دستگاه تصفیه آب زینود اعم از خانگی و صنعتی

تلفن تماس 021-33121212 021-33500991

انواع دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب چیست؟
دستگاه تصفیه آب به دستگاهی گفته میشود آب را از املاح پاک سازد . طریقه ی جداسازی املاح از آب در انواع دستگاه تصفیه آب کاملا متفاوت است .
برخی از انواع دستگاه تصفیه آب املاح را از آب جذب فیلترهای خود کرده تا آب سالم را به خروجی رساند .
اما برخی از انواع دستگاه تصفیه آب املاح را از آب جدا کرده و خارج میکند .
اما انواع دستگاه تصفیه آب وجود دارند که در این بخش برخی از انها را به طور مختصر معرفی میکنیم :
دستگاه تصفیه آب اداری
به انواعی از دستگاه های تصفیه گفته میشود که توان تولید و تصفیه آب را برای ادارجات تامین میکند .
دستگاه تصفیه آب خانگی
به انواعی گفته میشود که میزان تصفیه در آنها مناسب برای آشامیدن بوده و در منازل و خانه ها کاربرد دارد . این نوع دستگاه ها به تمامی خانوارها توصیه میشود .
دستگاه تصفیه آب رستوران ها
دستگاه تصفیه آب که برای رستوران ها انتخاب میشود مناسب برای تصفیه آب آشامیدنی بوده که هم برای مصرف آب نوشیدنی و هم برای آشپزی مورد استفاده قرار میگیرد . با توجه به میزان مصرف یک رستوران هم میتواند از دستگاه تصفیه آب خانگی یا دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی و یا صنعتی استفاده کند .
دستگاه تصفیه آب آکواریوم
برای آکواریوم ها به نسبت نوع مصرف از تصفیه آب استفاده میشود . برخی از آکواریوم تنها از یک فیلتر آکواریوم استفاده میکند و برخی دیگر نیاز به یک دستگاه تصفیه ی مختص خود را دارد . تصفیه آب آکواریوم برای ماهی های آب شیرین از نوع هستند .
دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی
دستگاهی که برای شیلات استفاده میشود معمولا از نوع صنعتی بوده و متناسب با استخرهای پروش ماهی دستگاه تصفیه آب مناسب تهیه میشود . علاوه بر حذف املاح در این دستگاه ها ، عمل گندزدایی انجام میگردد که توسط دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی به خوبی انجام میشود .
دستگاه تصفیه آب استخر
دستگاه تصفیه آب استخر نیز همانند دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی هم عمل تصفیه را انجام میدهد و هم عمل گندزدایی آب . عمل گند زدایی آب در دستگاه تصفیه ی مربوط به استخرها توسط ازن انجام میگردد .
دستگاه آب شیرین کن
نوعی از دستگاه های تصفیه از نوع صنعتی به دستگاه آب شیرین کن معروفند که برای تبدیل کردن آب های شور اعم از دریا و یا دریاچه های آب شور به آب شیرین استفاده میشوند . آب شیرین کن ها معمولا با روش اسمز معکوس عمل تصفیه را انجام میدهند .
دستگاه تصفیه آب کشاورزی
امروزه برای کشاورزی مدرن به علت کمبود آب در شهرستانها و روستاها و صحراها و همچنین افزایش بهره وری از دستگاه تصفیه آب برای کشت و کار استفاده میشود .
دستگاه تصفیه آب کارخانجات و صنعت
دستگاه تصفیه آب صنعتی برای کارخانجات مورد استفاده قرار میگیرد. برخی از دستگاه ها و تجهیزات در صنعت نیاز به آب با املاح خاص و برخی نیاز به آب مقطر وخالص دارند که این تنها با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی امکان پذیر است .
دستگاه تصفیه آب آبسرد کن ها
برای انواع آبسرد کن ها از دستگاه های مختلف تصفیه آب استفاده میگردد . آبسردکن های بزرگ و مخصوص مدارس و ادارجات معمولا از دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی استفاده میکنند . برخی از آبسردکن های در سایز کوچکتر نیز خود دارای تصفیه آب بوده و آب تصفیه شده کامل وارد مخزن آن میگردد.
دستگاه تصفیه آب مسافرتی
برای مسافرت انواع مختلفی فیلتر تولید و اختراع شده است که تا حدی پس از گندزدایی آب ، املاح بزرگ نیز تصفیه میشود و آب را تا حدی قابل مصرف میکند . البته منظور از مسافرت در این نوع دستگاه ها ، مسافرتهای معمولی و شهری نیست . بلکه سفرهایی که دسترسی به آب سالم و قابل اشامیدن میسر نباشد .
در مسافرت استفاده از آب های معدنی معتبر پیشنهاد میشود .
دستگاه تصفیه آب آب معدنی
برای تولید آب معدنی از نوع دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده میشود که املاح آب را به حدی مناسب و قابل اشامیدن مینماید .
دستگاه های تصفیه آب کارایی بسیاری دارند که تنها بخشی از آنها در این مقاله آورده شده است . برای مطالعه بیشتر درباره ی انواع دستگاه تصفیه آب به مقالات رجوع کنید .

مطالعه کنید...
تئوری توصیف فرآیندهای آشکارسازی بو در سیستم های تصفیه آب
021-33121212 021-33500991

نیاز به راهنمایی دارید ؟

ثبت سفارش