مقالات تصفیه آب, همه چیز درباره دستگاه تصفیه آب

انواع دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب چیست؟
دستگاه تصفیه آب به دستگاهی گفته میشود آب را از املاح پاک سازد . طریقه ی جداسازی املاح از آب در انواع دستگاه تصفیه آب کاملا متفاوت است .
برخی از انواع دستگاه تصفیه آب املاح را از آب جذب فیلترهای خود کرده تا آب سالم را به خروجی رساند .
اما برخی از انواع دستگاه تصفیه آب املاح را از آب جدا کرده و خارج میکند .
اما انواع دستگاه تصفیه آب وجود دارند که در این بخش برخی از انها را به طور مختصر معرفی میکنیم :
دستگاه تصفیه آب اداری
به انواعی از دستگاه های تصفیه گفته میشود که توان تولید و تصفیه آب را برای ادارجات تامین میکند .
دستگاه تصفیه آب خانگی
به انواعی گفته میشود که میزان تصفیه در آنها مناسب برای آشامیدن بوده و در منازل و خانه ها کاربرد دارد . این نوع دستگاه ها به تمامی خانوارها توصیه میشود .
دستگاه تصفیه آب رستوران ها
دستگاه تصفیه آب که برای رستوران ها انتخاب میشود مناسب برای تصفیه آب آشامیدنی بوده که هم برای مصرف آب نوشیدنی و هم برای آشپزی مورد استفاده قرار میگیرد . با توجه به میزان مصرف یک رستوران هم میتواند از دستگاه تصفیه آب خانگی یا دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی و یا صنعتی استفاده کند .
دستگاه تصفیه آب آکواریوم
برای آکواریوم ها به نسبت نوع مصرف از تصفیه آب استفاده میشود . برخی از آکواریوم تنها از یک فیلتر آکواریوم استفاده میکند و برخی دیگر نیاز به یک دستگاه تصفیه ی مختص خود را دارد . تصفیه آب آکواریوم برای ماهی های آب شیرین از نوع هستند .
دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی
دستگاهی که برای شیلات استفاده میشود معمولا از نوع صنعتی بوده و متناسب با استخرهای پروش ماهی دستگاه تصفیه آب مناسب تهیه میشود . علاوه بر حذف املاح در این دستگاه ها ، عمل گندزدایی انجام میگردد که توسط دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی به خوبی انجام میشود .
دستگاه تصفیه آب استخر
دستگاه تصفیه آب استخر نیز همانند دستگاه تصفیه آب پرورش ماهی هم عمل تصفیه را انجام میدهد و هم عمل گندزدایی آب . عمل گند زدایی آب در دستگاه تصفیه ی مربوط به استخرها توسط ازن انجام میگردد .
دستگاه آب شیرین کن
نوعی از دستگاه های تصفیه از نوع صنعتی به دستگاه آب شیرین کن معروفند که برای تبدیل کردن آب های شور اعم از دریا و یا دریاچه های آب شور به آب شیرین استفاده میشوند . آب شیرین کن ها معمولا با روش اسمز معکوس عمل تصفیه را انجام میدهند .
دستگاه تصفیه آب کشاورزی
امروزه برای کشاورزی مدرن به علت کمبود آب در شهرستانها و روستاها و صحراها و همچنین افزایش بهره وری از دستگاه تصفیه آب برای کشت و کار استفاده میشود .
دستگاه تصفیه آب کارخانجات و صنعت
دستگاه تصفیه آب صنعتی برای کارخانجات مورد استفاده قرار میگیرد. برخی از دستگاه ها و تجهیزات در صنعت نیاز به آب با املاح خاص و برخی نیاز به آب مقطر وخالص دارند که این تنها با استفاده از دستگاه تصفیه آب صنعتی امکان پذیر است .
دستگاه تصفیه آب آبسرد کن ها
برای انواع آبسرد کن ها از دستگاه های مختلف تصفیه آب استفاده میگردد . آبسردکن های بزرگ و مخصوص مدارس و ادارجات معمولا از دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی استفاده میکنند . برخی از آبسردکن های در سایز کوچکتر نیز خود دارای تصفیه آب بوده و آب تصفیه شده کامل وارد مخزن آن میگردد.
دستگاه تصفیه آب مسافرتی
برای مسافرت انواع مختلفی فیلتر تولید و اختراع شده است که تا حدی پس از گندزدایی آب ، املاح بزرگ نیز تصفیه میشود و آب را تا حدی قابل مصرف میکند . البته منظور از مسافرت در این نوع دستگاه ها ، مسافرتهای معمولی و شهری نیست . بلکه سفرهایی که دسترسی به آب سالم و قابل اشامیدن میسر نباشد .
در مسافرت استفاده از آب های معدنی معتبر پیشنهاد میشود .
دستگاه تصفیه آب آب معدنی
برای تولید آب معدنی از نوع دستگاه تصفیه آب صنعتی استفاده میشود که املاح آب را به حدی مناسب و قابل اشامیدن مینماید .
دستگاه های تصفیه آب کارایی بسیاری دارند که تنها بخشی از آنها در این مقاله آورده شده است . برای مطالعه بیشتر درباره ی انواع دستگاه تصفیه آب به مقالات رجوع کنید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *