دستگاه آب شیرین کن

دستگاه آب شیرین کن

دستگاه آب شیرین کن


دستگاه آب شیرین کن

موضوع این مقاله : همه چیز درباره دستگاه آب شیرین کن

آب شیرین کن یا دستگاه اسمز معکوس (RO) نوع خاصی از تصفیه است که از غشای نازک و نیمه نفوذ پذیر با منفذی به اندازه کافی کوچک استفاده می کند تا اجازه عبور آب پاک از غشا را دهد. همچنین مولکول های بزرگتری مانند نمک های حل شده و دیگر آلودگی ها مانند باکتری ها را حذف می کند.

اسمز معکوس برای تولید آب بسیار تمیز برای سیستم های آب آشامیدنی، دیگ بخار صنعتی، فرآوری غذا و نوشیدنی، لوازم آرایشی، دارویی، شیرین کردن آب دریا و بسیاری از کاربردهای دیگر استفاده می شود. فناوری دستگاه آب شیرین کن بیش از یک قرن است که شناخته شده است و از دهه ۱۹۶۰ در بازار بوده است.

 

دستگاه آب شیرین کن

                        دستگاه آب شیرین کن

انواع دستگاه آب شیرین کن:

دستگاه  آب شیرین کن خانگی ،صنعتی ،نیمه صنعتی ،دریایی ،حرارتی

سیستم تصفیه یا اسمز معکوس با تصفیه شنی متفاوت است زیرا مکانیسم جریان سیال ناشی از پدیده اسمز در غشا است. مکانیسم حذف محلول ها در تصفیه غشا اغلب این است که فشارهای وارده در منفذها ۰٫۰۱ میکرومتر یا کمتر است.

بنابراین این فرایند از نظر تئوری می تواند بدون در نظر گرفتن پارامترهایی مانند فشار و غلظت به کارایی کامل میرسد. در عوض اسمز معکوس شامل انتشار حلال از طریق غشا است که معمولاً از یک نانوفیلتراسیون با منفذ ۰٫۰۰۱ میکرومتر استفاده می کند.

بیشتر بدانید :  مقایسه شیر برقی و چهار راهی تصفیه آب

 آب شیرین کن خانگی:

 آب شیرین کن خانگی فرایندی است که آب فوق العاده تمیز مورد استفاده در سراسر خانه را تولید می کند. هیچ سیستمی مانند یک سیستم تصفیه کامل آب خانگی وجود ندارد که سطح بالاتری از خلوص آب را فراهم کند. سیستم آب شیرین کن خانگی مجموعه ای از فیلترها و پمپ ها است، اما در قلب سیستم غشای اسمز معکوس قرار دارد.

این غشا منفذ بسیار کوچکی دارد که فقط آب پاک نشت می کند. آب در برابر غشا فشرده می شود تا آب پاک را حذف کند، در حالی که آلاینده ها برای تخلیه حذف می شوند. انواع آب شیرین کن های خانگی می توانند از ۴ تا ۷ مرحله متفاوت باشند.

آب شیرین کن صنعتی:

آب شیرین کن صنعتی سیستمی است که با فناوری اسمز معکوس، کیفیت آب را در حجم های بیشتر از دو و نیم متر مکعب در روز بهبود می بخشد تا برای کاربر نهایی قابل قبول باشد. تصفیه صنعتی آب برای شیرین کردن آب در مقیاس بزرگ و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

آب شیرین کن صنعتی دارای چندین ظرفیت است. ظرفیت این دستگاه به نوع و تعداد فیلترهای غشایی بستگی دارد. غشاها در انواع ۴ و ۸ اینچی تولید می شوند. ظرفیت تولید هر یک از این فیلترها متفاوت است و به راحتی ظرفیت دستگاه را تغییر می دهند. حداقل ظرفیت آب شیرین کن صنعتی ۵ متر مکعب در روز است. که در واقع حدود 5000 گالن آب در 24 ساعت عمل است.

 

دستگاه آب شیرین کن

                         دستگاه آب شیرین کن

آب شیرین کن حرارتی:

همه کشورهای جهان مطمئن هستند که در چند سال آینده با مشکل کمبود آب مواجه هستند. بر اساس آمار منتشر شده، بیش از ۹۵٪ منابع آب روی زمین شور است. از فرایندهای زیادی برای تبدیل آب شور به آب شیرین استفاده می شود. یکی از فناوری های در دست بررسی از گذشته تا به امروز استفاده از آب شور برای تأمین آب شیرین است. رایج ترین روش تصفیه آب، استفاده از انرژی گرمایی است.

بیشتر بدانید :  گسترش معیارها در فرآیندهای آب

در دستگاه آب شیرین کن حرارتی ابتدا آب در دمای بسیار بالا جوشیده می شود، سپس تبخیر می شود. در مرحله بعد، خنک کننده باعث بدست آمدن آب پاک میشود.آب شیرین کن حرارتی یک مکانیسم بسیار پیشرفته است. در این روش به انرژی کمتری نیاز است و می توان مقدار زیادی آب را در زمان کوتاه تری تولید کرد.

 

در پایان شما عزیزان ،در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد دستگاه آب شیرین کن و موارد دیگر، می توانید با کارشناسان ما در مجموعه تصفیه آب ایلیا گستر مشورت و  اطلاعات لازم را دریافت کنید .

دستگاه آب شیرین کن

                    دستگاه آب شیرین کن

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

خانهمحصولاتتماس با ماواتساپ