فیلتر کربن پودری udf

فیلتر کربن پودری udf

فیلتر کربن پودری udf


یکی از فیلتر هایی که در دستگاه تصفیه آب خانگی ، نیمه صنعتی و برخی صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد ، فیلتر کربن پودری یا udf میباشد . مقاله ای که مطالعه میفرمایید در هیچ یک از سایت های مشابه به این شفافیت ارائه نشده و با مطالعه ی آن دیدی روشن به فیلتر کربن پودری پیدا میکنید .

udf مختصر شده ی Ultrafine Depth Filtration میباشد . همانطور که از اسم این فیلتر مشخص است این فیلتر شامل دانه هایی است که دارای روزنه های بسیار بسیار ریز بوده که جنس آن از کربن میباشد و هنگامی که به آب برخورد میکند ، آب به تمامی روزنه ها ، ورود کرده و در ارتباط با کربن قرار میگیرد .

کربن داخل این فیلتر باید حالت فعال active داشته باشد تا قدرت واکنش با مواد شیمیایی و منشقات کلر با آب را داشته باشد . در نظر داشته باشید : کربن به خودی خود خاصیت تصفیه آب دارد اما اکتیو شدن آن باعث افزایش سطح بهره وری و در نتیجه تصفیه ی بهتر آب از مواد شیمیایی میگردد .

سوالی که مطرح میگردد این است که کربن گستره ی بسیار زیادی داشته و از زغال چوب تا زغال سنگ ، همگی کربن هستند ؛ چه کربنی توان تصفیه آب را دارد ؟

جواب این است که تمامی کربن ها قادر به تصفیه هستند اما نیاز به فرآوری داشته تا آماده تصفیه شوند . با این حال کربن هایی که برای تصفیه آب مورد استفاده قرار میگیرد متنوع هستند و هرکدام به یک سطح کیفیت توان تصفیه آب را دارند .

بهترین نوع کربن برای تصفیه آب ، کربنی است که از مواد گیاهی تولید میشود . کشور هند یکی از کشورهایی است که به واسطه ی وضعیت اقلیمی خاص و نیروی کار ارزان ، برخی کشورهای توسعه یافته در آن سرمایه گذاری کرده اند . در این کشور به علت وجود نارگیل های بسیار فراوان ، از پوسته ی آن برای تولید کربن استفاده میگردد . کربن کوکونات یا همان نارگیل از بهترین انواع کربن بوده و بیشترین توان تصفیه را دارد . البته در کشورهای دیگر هم دست به تولید کربن تصفیه آب زده اند و با استفاده از مرکبات ، پوست گردو ، فندق و … کربنهای با کیفیتی تولید کرده اند . کشور تایوان نیز بعنوان یکی از بهترین تولید کننده های کربن کوکونات و کربن گیاهی فعالیت میکند .

کربن زغال سنگ هم قابلیت تصفیه آب را برخلاف تصور برخی همکاران، دارد اما به کیفیت کربنهای گیاهی نمیرسد .

فیلتر udf نیز از این کربنها به صورت پودری تهیه میگردد . بهترین حالت برای کربن پودری ، آمیخته شدن 75 درصد کوکونات اکسید شده و 25 درصد زئولیت میباشد .

شناخت کیفیت کربن پودری

تعیین سطح کیفیت کربن پودری ، امری مشکل و آزمایشگاهی است و نیاز به آزمایش و بررسی دارد اما بسیاری از همکاران کربن داخل فیلتر را درون آب میریزند ، هر چقدر میزان حباب هایی که این کربن ها درون آب تولید میکنند بیشتر باشد و اصطلاحا مانند قرص جوشان ایجاد حباب بیشتری کنند کیفیت واکنش با آب بیشتری دارند و در نتیجه کیفیت بیشتری دارند .

محل استفاده فیلتر کربن پودری udf

این فیلتر بعنوان دومین مرحله دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. سایز این کارتریج برای تصفیه آب خانگی 10 اینچ و برای صنعتی 20 اینچ میباشد .

فیلتر کربن پودری udf

فیلتر کربن پودری udf

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

خانهمحصولاتتماس با ماواتساپ