فیلترهای تصفیه آب, مقالات تصفیه آب, همه چیز درباره دستگاه تصفیه آب

فیلتر کربن پودری udf

فیلتر کربن پودری

یکی از فیلتر هایی که در دستگاه تصفیه آب خانگی ، نیمه صنعتی و برخی صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد ، فیلتر کربن پودری یا udf میباشد . مقاله ای که مطالعه میفرمایید در هیچ یک از سایت های مشابه به این شفافیت ارائه نشده و با مطالعه ی آن دیدی روشن به فیلتر کربن پودری پیدا میکنید .

udf مختصر شده ی Ultrafine Depth Filtration میباشد . همانطور که از اسم این فیلتر مشخص است این فیلتر شامل دانه هایی است که دارای روزنه های بسیار بسیار ریز بوده که جنس آن از کربن میباشد و هنگامی که به آب برخورد میکند ، آب به تمامی روزنه ها ، ورود کرده و در ارتباط با کربن قرار میگیرد .

کربن داخل این فیلتر باید حالت فعال active داشته باشد تا قدرت واکنش با مواد شیمیایی و منشقات کلر با آب را داشته باشد . در نظر داشته باشید : کربن به خودی خود خاصیت تصفیه آب دارد اما اکتیو شدن آن باعث افزایش سطح بهره وری و در نتیجه تصفیه ی بهتر آب از مواد شیمیایی میگردد .

سوالی که مطرح میگردد این است که کربن گستره ی بسیار زیادی داشته و از زغال چوب تا زغال سنگ ، همگی کربن هستند ؛ چه کربنی توان تصفیه آب را دارد ؟

جواب این است که تمامی کربن ها قادر به تصفیه هستند اما نیاز به فرآوری داشته تا آماده تصفیه شوند . با این حال کربن هایی که برای تصفیه آب مورد استفاده قرار میگیرد متنوع هستند و هرکدام به یک سطح کیفیت توان تصفیه آب را دارند .

بهترین نوع کربن برای تصفیه آب ، کربنی است که از مواد گیاهی تولید میشود . کشور هند یکی از کشورهایی است که به واسطه ی وضعیت اقلیمی خاص و نیروی کار ارزان ، برخی کشورهای توسعه یافته در آن سرمایه گذاری کرده اند . در این کشور به علت وجود نارگیل های بسیار فراوان ، از پوسته ی آن برای تولید کربن استفاده میگردد . کربن کوکونات یا همان نارگیل از بهترین انواع کربن بوده و بیشترین توان تصفیه را دارد . البته در کشورهای دیگر هم دست به تولید کربن تصفیه آب زده اند و با استفاده از مرکبات ، پوست گردو ، فندق و … کربنهای با کیفیتی تولید کرده اند . کشور تایوان نیز بعنوان یکی از بهترین تولید کننده های کربن کوکونات و کربن گیاهی فعالیت میکند .

کربن زغال سنگ هم قابلیت تصفیه آب را برخلاف تصور برخی همکاران، دارد اما به کیفیت کربنهای گیاهی نمیرسد .

فیلتر udf نیز از این کربنها به صورت پودری تهیه میگردد . بهترین حالت برای کربن پودری ، آمیخته شدن ۷۵ درصد کوکونات اکسید شده و ۲۵ درصد زئولیت میباشد .

شناخت کیفیت کربن پودری

تعیین سطح کیفیت کربن پودری ، امری مشکل و آزمایشگاهی است و نیاز به آزمایش و بررسی دارد اما بسیاری از همکاران کربن داخل فیلتر را درون آب میریزند ، هر چقدر میزان حباب هایی که این کربن ها درون آب تولید میکنند بیشتر باشد و اصطلاحا مانند قرص جوشان ایجاد حباب بیشتری کنند کیفیت واکنش با آب بیشتری دارند و در نتیجه کیفیت بیشتری دارند .

محل استفاده فیلتر کربن پودری udf

این فیلتر بعنوان دومین مرحله دستگاه تصفیه آب خانگی و نیمه صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. سایز این کارتریج برای تصفیه آب خانگی ۱۰ اینچ و برای صنعتی ۲۰ اینچ میباشد .

فیلتر کربن پودری

فیلتر کربن پودری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *