6 راه ساده برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

6 راه ساده برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

6 راه ساده برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی


بهترین تصفیه آب را چگونه انتخاب کنیم

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را بشناسیم : یکی از مشکلات عمده ی مشتریان دستگاه تصفیه آب این است که چگونه یک دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنند. ما در این مقاله به شما خواهیم آموخت که چگونه به راحتی یک دستگاه تصفیه آب مناسب را انتخاب کنید . حتما این مقاله را که به تلاش تیم تحقیق ایلیا گستر تهیه شده است ، با دقت مطالعه فرمایید.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی” با این عبارت حتما آشنا شده اید اما واقعیت این است که یک برند خاص و یا یک محصول خاص را نمیتوان به عنوان بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی شناسایی کرد. این عبارت اگر منطقی بررسی شود کاملا کلیشه ای است. ضرب المثل معروف “هیچ ماست بندی نمیگه ماست من ترشه!!” رو همه شنیده ایم . حال تصور کنید یک فروشنده ی تصفیه آبی در کره زمین وجود داشته باشه که نگه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی رو داره!!!.

طیف بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

توجه داشته باشیم که در طیف انواع دستگاه تصفیه آب ، نمیتوان تنها یک مدل را به عنوان بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی معرفی کرد. چرا که میتوان دستگاه های تصفیه آب را بر اساس کیفیت متریال و نوع تصفیه به چند دسته ی مختلف تقسیم کرد. اما در این مقاله قصد نداریم انواع تصفیه آب را معرفی کنیم بلکه میخواهیم روش شناخت بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی را به شما آموزش دهیم.

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

چگونه بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را بشناسیم

موارد زیر را دقت کنید و به راحتی خرید کنید. شناخت اصطلاحا بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی به همین راحتی است :

1- دستگاه تصفیه آب خانگی باید با روش اسمز معکوس یا RO عمل تصفیه را انجام دهد.

چگونه بفهمیم یک دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس عمل تصفیه را انجام میدهد؟
پاسخ این است که حتما باید مدار برقی شامل ترانس ، موتورپمپ ، سوئیچ ها و شیر برقی (چهارراهی) را داشته باشد در غیر این صورت با روش فیلتراسیون یا غیر ازآن عمل تصفیه را انجام میدهد.

2- تولید کننده ی یک دستگاه تصفیه آب باید مشخص باشد که این دستگاه در کدام کشور تولید شده است؟
چگونه میتوان فهمید که تولید کننده یک دستگاه چه کشوری است ؟
پاسخ این است : حتما حتما باید بتوان از شرکت تولید کننده ادعا شده استعلام کرد. برای مثال یک دستگاه تصفیه آب گفته شود ساخت تایوان است. حتما باید شرکت تولید کننده یک سایت رسمی با شماره تلفن و ایمیل داشته باشد و شما بتوانید از آن شرکت استعلام نمایندگی بگیرید.

نکته ی بسیار مهم: استعلام نمایندگی به تنهایی کافی نیست. چراکه برخی وارد کنندگان نمایندگی از یک شرکت معتبر دارند و برخی قطعات از آن شرکت وارد میکنند و با برخی قطعات فیک و تقلبی دیگر در ایران مونتاژ میکنند. راه حل چیست؟ حتما برای استعلام پرسیده شود که آیا این دستگاه به صورت مونتاژ شده وارد کشور میشود یا قطعات وارد میشود.

3- بهترین دستگاه های تصفیه آب تولید شده ی کشور تایوان هستند که به ایران وارد میشوند. با توجه به تحریم های حاضر متاسفانه برندهای اروپایی و کانادایی و آمریکایی و حتی کره ای در ایران وجود ندارند و اغلب این مواردی که ملاحظه میکنید ساخت کشور چین هستند. به نوعی شما ساخت مثلا کانادا خرید میکنید اما فی الواقع ساخت کشور چین است که کیفیت آن به مراتب از دستگاه های تایوانی پایین تر است.

4- تعداد فیلتر حداقل باید شش عدد باشد.
فیلتر های دستگاه تصفیه آب وظایف مختلفی دارند که در قسمت های مختلف به آن پرداخته شده است دقت شود که در روش اسمز معکوس عمل تصفیه طی 5 مرحله انجام میشود اما آب خروجی آن به دلیل کاهش زیاد املاح ، میل اسیدی دارد . در این شرایط حتما باید از فیلتر مینرال در دستگاه تصفیه استفاده شده باشد. پس دستگاه تصفیه آب 5 مرحله ای نخرید.

فیلترهایی مانند قلیایی ، فیلتر UV، فیلتر نانوسیلور و … بستگی به موارد مختلف میتوانند به عنوان فیلترهای 7 تا 9 شمارش شوند.

توجه فرمایید : فیلتر محافظ ممبران برای تعداد فیلترهای یک دستگاه تصفیه آب معمولا یا شمارش نمیشوند و یا هنگام فروش عنوان میشود که فیلتر 7 فیلتر محافظ ممبران است . پس اگر یک دستگاه تصفیه آب به صورت 7 مرحله ای به شما پیشنهاد شد حتما بپرسید که فیلتر هفتم چیست ؟
توجه داشته باشیم شمارش فیلتر 7 در دستگاه اگر با فیلتر قلیایی باشد یا فیلتر محافظ ممبران خیلی اختلاف قیمت بوجود خواهد آورد.

5- تصفیه آب را از جای معتبر و با گارانتی معتبر خرید کنید.
این موضوع بسیار حائز اهمیت است و نکته ی آن این است که واقعا خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب از خود آن مهمتر است . شاید کسانی که دچار این مشکلات مربوط به آن شده اند کاملا این موضوع را تصدیق کنند. پیشنهاد میکنیم قبل از آنکه این موضوع را تجربه کنید و از سایت ها و مراکز غیر معتبر خرید کنید و دچار مشکلات فراوان شوید به این موضوع اهمیت دهید.

6- یک نکته ی کلیدی : به گفتن فروشندگان فروشگاه ها و شرکت های مختلف بسنده نکنید. ممکن است که یک برندی که یک شرکت روی آن مانور میدهد برا آن سود بیشتری داشته باشد تا اینکه برای مصرف کننده دستگاه بهتری باشد. این موضوع برای همکارانی که در حوزه ی فروش تصفیه آب فعالیت میکنند کاملا روشن است. ما برخی فروشندگان را میبینیم که یک برند را با حدود قیمت بسیار بیشتر از قیمت واقعی آن تبلیغ میکنند و متاسفانه مشتریان اطلاع ندارند. این تحقیق به راحتی با سرچ در گوگل امکان پذیر است تا بتوانید دستگاه تصفیه آب اصل را تشخیص دهید.

نکته ی پایانی و مهم درباره انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب:

همانطور که ابتدای مقاله عنوان شد . طیف بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی وجود دارد و اگر فروشنده ای فقط یک محصول خاص را تبلیغ میکند و به شما پیشنهاد میدهد که این بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی است لطفا به راحتی باور نکنید و تحقیق کنید .

اگر در این مقاله منتظر بودید اسمی از برند معرفی شود از این کار معذور بودیم. چراکه این مقاله فقط برای روش شناخت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی نوشته شده است. عذر ما را پذیرا باشید بعلت مشکلاتی که پیدا خواهد شد نمیتوان مدلهای غیر اصل را در اینجا معرفی کرد که قطعا با این کار دچار مشکلات فراوان خواهیم شد.

اما تلفن مشاوره ما در خدمت شماست و میتوانید با تماس بگیرید و سوالاتی که درباره ی هر برندی دارید از ما بپرسید.

02133121212

برای مشاهده انواع دستگاه تصفیه آب خانگی در ایلیا گستر کلیک کنید:

دستگاه تصفیه آب خانگی

خانهمحصولاتتماس با ماواتساپ