تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی

تصفیه آب صنعتی


تصفیه آب صنعتی

موضوعی که قرار است در این یادداشت به آن بپردازیم،مبحث تصفیه آب صنعتی و کاربردها و بیان ویژگی های آن است ،که امیدواریم مطالب ارائه شده در ادامه برای شما همراهان گرامی مفید واقع شود.

تصفیه آب صنعتی

                              تصفیه آب صنعتی

معرفی دستگاه تصفیه آب صنعتی:

تصفیه کننده آب صنعتی یکی از مهم ترین دستگاه ها برای ضدفونی کردن،گندزدایی و تصفیه آب است. قدرت یک تصفیه کننده آب صنعتی به گونه ای است که می تواند تمام طعم های بد، شور بودن و نمک های مضر آب را از بین ببرد. یک دستگاه تصفیه آب صنعتی یا تصفیه کننده آب ،به طور معمول از روش اسمز معکوس برای ضدعفونی کردن مایعات یا آب استفاده می کند.

همچنین باید بدانید که تصفیه آب صنعتی در کاربردهای مختلف از جمله دامداری، کشاورزی، استفاده خانگی، مراکز درمانی و … مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین از نظر مکانیزم تصفیه، شباهت هایی به  تصفیه فاضلاب صنعتی دارد.

یک تصفیه کننده آب صنعتی قادر است آب را با حجمی بیشتر از ۵ متر مکعب تصفیه کند. این دستگاه علاوه بر امکان از بین بردن هر گونه مواد جامد، نمک، تلخی و طعم ناخوشایند آب، توانایی تنظیم مواد حل شده را نیز دارد. به این ترتیب با تنظیم مقدار تصفیه می تواند املاح آب را در سطح استاندارد تنظیم کند. این توانایی در تنظیم املاح آب های صنعتی، سختی آب را از بین می برد و از طرفی نیز موادی مانند کلسیم و منیزیم تا حد لازم برای سلامت و رشد انسان در آب باقی می مانند.

به طور کلی دستگاه تصفیه کننده آب صنعتی با استفاده از روش اسمز معکوس اولین و بهترین انتخاب کارفرمایان در صنعت است. البته باید توجه داشته باشید که روش های مختلفی نیز برای تصفیه آب صنعتی وجود دارد. به عنوان مثال، برای تصفیه فاضلاب و تولید پساب فاضلاب با کیفیت، انواع بسته ها برای تصفیه فاضلاب صنعتی بدون شک بهترین گزینه ممکن است. این اجازه می دهد تا صاحبان صنعت برای انتخاب نوع تصفیه آب آزادانه عمل کنند.

 

تصفیه آب صنعتی

                          تصفیه آب صنعتی

انواع کاربردهای دستگاه تصفیه آب صنعتی:

تصفیه کننده آب صنعتی به دلیل ویژگی ها و مزایای متعددی که دارد، کاربردهای گسترده ای نیز به همراه دارد. از صنعت گرفته تا تأمین آب آشامیدنی برای استفاده خانگی و پزشکی، همه چیز به ویژگی های مختلف یک تصفیه کننده آب صنعتی با اسمز معکوس (RO) اشاره می کند. از جمله کاربردهای تصفیه کننده آب صنعتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

*مناسب برای آب آشامیدنی برای صنایع غذایی. (تولید مواد غذایی و نوشیدنی های مختلف)

*تامین آب آشامیدنی برای مجتمع های خانگی و تجاری

*استفاده از تصفیه کننده آب صنعتی برای مصارف پزشکی و بیمارستانی. (استفاده بیولوژیکی، تولید دارو و برای دستگاه دياليز)

*از آن می توان در صنایع سنگین مانند نیروگاه ها، پالایشگاه های پتروشیمی، نفت، بنزین و گاز استفاده کرد (با توجه به توانایی آن در از بین بردن سختی آب و تامین آب شیرین)

*حذف مواد آلوده محلول در آب، سختی آب (TDS) و مواد جامد برای برج های خنک کننده

*امکان استفاده برای سیستم های تهویه مطبوع، خنک کننده و گرمایشی، دیگ بخار و…

*تصفیه آب شور برای مناطق محروم کشور

*ضدعفونی و تصفیه آب برای فاضلاب صنعتی

*استفاده خاص از آبهای صنعتی در صنایع تولیدی و کارگاهی (تولید لوازم آرایشی، تجهیزات مکانیکی و الکتریکی و لوازم جانبی)

بنابراین با توجه به همه موارد گفته شده، وجود واحدهای حرفه ای مختلف در آب های صنعتی، طراحی این گونه تجهیزات باید با توجه کامل به استانداردهای بین المللی و توسط مهندسان با تجربه انجام شود. بنابراین طراحان باید علاوه بر انتخاب کیفیت و قطعات اصلی، به دنبال موادی که در برابر مایعات خورنده اسیدی و قلیایی مقاوم هستند، باشند.

همچنین باید توجه داشت که ممبران دستگاه بخش مهمی از آن است. به همین دلیل باید به مواد مضر و آلاینده هایی که می توانند کارایی ممبران را کاهش دهند توجه کرد. در واقع انواع آلاینده هایی که از طریق سیال ورودی وارد دستگاه تصفیه کننده صنعتی می شوند باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

در پایان شما عزیزان ،در صورت داشتن هر گونه سوال در مورد دستگاه تصفیه کننده آب صنعتی و موارد دیگر، می توانید با کارشناسان ما در مجموعه تصفیه آب ایلیا گستر مشورت و  اطلاعات لازم را دریافت کنید.

تصفیه آب صنعتی

                    تصفیه آب صنعتی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

خانهمحصولاتتماس با ماواتساپ