مقالات تصفیه آب, وبلاگ

اهمیت خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب

اهمیت خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب
اهمیت خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب

اهمیت خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب

مقدمه : اصولا کلیه مشتریان دستگاه تصفیه آب از بابت نگاهشان به خدمات پس از فروش به دو دسته ی کلی تقسیم میشوند :

۱- مشتریانی که برای آنها خدمات پس از فروش تصفیه آب اهمیت زیادی دارد:

این افراد دو دسته هستند :

یا به خوبی با دستگاه تصفیه آب آشنا هستند و طی مطالعاتی که در این زمینه انجام داده اند میدانند اهمیت خدمات پس از فروش در سیستم های تصفیه آب ، به چه میزان است .

یا حتما یک تجربه ی تلخ از یک خدمات پس از فروش ضعیف و بعضا نامناسب باعث شده تا اهمیت خدمات پس از فروش مناسب تصفیه آب را به خوبی بدانند .

۲- مشتریانی که برای آن ها خدمات پس از فروش تصفیه آب اهمیت چندانی ندارد :

این دسته از مشتریان فقط یا به فکر قیمت مناسب هستند یا کیفیت مناسب و یا هردو . ولی خیلی به خدمات پس از فروش اهمیت نمی دهند.

شاید علت این نوع تفکر ، مقایسه کردن این محصول با خیلی از محصولات دیگری تاکنون خرید کرده اند باشد . مثلا هر مشتری دستگاه تصفیه آب ، به احتمال زیاد کالاهای دیگری مانند تلویزیون ، یخچال ، ماشین لباسشویی ، فرش و …  در زمان های مختلف خرید کرده است و شاید بعد از گذشت چند سال هم به خدمات پس از فروش آنها نیازی پیدا نکرده باشد ؛ و شاید تصور میکند دستگاه تصفیه آب هم مانند آنها باشد و خدمات پس از فروش آن خیلی لازم نشود .

اهمیت خدمات پس از فروش تصفیه آب

اهمیت خدمات پس از فروش تصفیه آب

 

 

اما چگونه میتوان میزان اهمیت خدمات پس از فروش مناسب را تحلیل کرد ؟

در اینجا به طور مختصر بیان خواهیم کرد :

همان طور که بیان شد ، دستگاه تصفیه آب خانگی مانند دیگر لوازم مصرفی که برای منزل استفاده میکنیم نیست و بسیار وابسته به یک تیم خدمات پس از فروش مناسب است .

علت این موضوع هم بسیار روشن است ، دستگاه تصفیه آّب شامل شده از یکسری فیلتر که نیاز به تعویض در زمان بندی مخصوص خود دارد .

تعویض فیلتر ها در ظاهر شاید کمی ساده به نظر برسند اما در واقعیت اینطور نیست. شاید جالب باشد بدانید که تعویض یکسری فیلتر های اولیه دستگاه را که متاسفانه برخی از همکاران تازه کار هم تصور میکنند کار ساده ایست ، برعکس کاملا تخصصی است و در شرایط متفاوت نیاز به بررسی و عملکرد خاص خودش را دارد.

بسیاری از افراد به صورت روزانه با ما تماس میگیرند و با اینکه دستگاه تصفیه آب خودشان را از ما نخریده اند میخواهند تا به آنها خدماتی ارائه شود .

[su_box title=”بعنوان مثال” box_color=”#c3d19b”]یکی از همین مشتریان ، که دستگاه تصفیه آب منزلش را از فروشگاه محله ی خودشان خرید کرده بود تماس گرفت و گفت چند ساله دستگاه تصفیه آب را خرید کرده ایم و متاسفانه هر ماه یک ممبران تعویض میکنیم ! اما باز هم مشکل آب حل نمیشود !!! که پرسیدیم از جایی که خرید کرده اید چرا درخواست تعمیر اساسی نمیکنید ؟! که پاسخ دادن ، از همونجایی که خرید کرده ایم می آیند و ماهی یکبار ممبران (فیلتری که بین ۱ تا ۲ سال عمر میکند ) را تعویض میکنند و میگویند آب منطقه ی شما چون خیلی آلوده است باید زود به زود ممبران عوض شود !!! که تکنسین ما اعزام شد و مشکل یک قطعه مثلا ۱۰ هزار تومانی در دستگاه بود که تعویض شد و مشکل کاملا برطرف گردید و نیاز هم به تعویض ماهانه یک ممبران ! نبود .[/su_box]

 

[su_box title=”یک مثال دیگر ” box_color=”#c3d19b”]یا در یک مثال دیگر ، یکی دیگر از مشتریانی که دستگاه تصفیه آب خود را از مجموعه دیگری خرید کرده بودند و جالب این بود که از یک شرکت مدعی (که از گفتن اسم آن معذوریم!) خریده بودند. ایشان هم از این موضوع گفتند که در آب مقداری کف دیده میشود که برای این مشتری واقعا یک درد دل بود که چند بار تکنسین آمد و رفت داشته اند و چند بار از خود شرکت مدعی ، تکنسین های مختلف آمده بودند و بارها تعویض فیلتر انجام داده بودند و حتی یکبار دستگاه را از منزل مشتری به تعمیرگاهشان برده بودند اما باز هم نتوانسته بودند مشکل را حل کنند (اگر برخی از همکاران این مقاله را مطالعه میکنند شاید برای مشتریان آنها هم این اتفاق افتاده باشد و موفق به حل مشکل نشده اند ). حال اینکه تیم خدمات پس از فروش ما با اطمینان کامل میتواند این گونه مشکلات را برطرف کند . که مشکل این مشتری نیز به خوبی حل شد .[/su_box]

مثال های زیادی از اهمیت خدمات پس از فروش تصفیه آب میشود بیان کرد و همگی آنها از تجربیات ماست .

این مقاله تدوین شد تا اگر شما از دسته ی دوم هستید در هنگام خرید به خدمات پس از فروش و تیم آن اهمیت بیشتری دهید ، چرا که قرار است شما از خرید خود و سرویس منظم دریافتی خود لذت ببرید .

[su_button url=”https://www.xinode.org/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d9%be%d8%b3-%d8%a7%d8%b2-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%a7%db%8c%d9%84%db%8c%d8%a7-%da%af%d8%b3%d8%aa%d8%b1/” icon=”icon: heartbeat”]خدمات پس از فروش دستگاه تصفیه آب [/su_button]