راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی


راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی یکی از موضوعاتی که بسیار قابل توجه است و افراد بسیار زیادی به دنبال خرید یک دستگاه تصفیه آب مناسب هستند. اما شاید بتوان گفت بخش کمی از مشتریان می دانند چگونه باید یک دستگاه تصفیه آب را انتخاب کنند. در حقیقت تنوع محصولات و قطعات مصرف شده در هر دستگاه بعلاوه آشفتگی بازار ایران، بیشتر از آنکه خریدار را به محصول مورد نظر نزدیک کند، شاید بتوان گفت که باعث سردرگمی بیشتر مشتریان میشود.

راه حلی که ما به شما پیشنهاد میدهیم این است که ابتدا با قطعات و فیلترهای تصفیه آب آشنا شوید. سپس به دنبال خرید یک دستگاه تصفیه آب بروید و انتخاب خود را آگاهانه انجام دهید. مطمئن باشید اگر کمی زمان بگذارید و این موارد را مطالعه نمایید، خودتان به خوبی میتوانید تصمیم بگیرید و خرید مناسبی داشته باشید.

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

راهنمای شناخت فیلترهای دستگاه تصفیه آب

ابتدا باید شما بدانید که دستگاه های تصفیه آب با روش های متفاوتی میتوانند عمل تصفیه را انجام دهند اما دو نوع رایج آن، فیلتراسیون و اسمز معکوس است.

دستگاه های فیلتراسیون یا الترافیلتراسیون میتوانند تنها املاح درشت و بزرگ آب را تصفیه نمایند به اصطلاح ما، مواد مخلوط آب را میتوانند تصفیه کنند.

اما دستگاه های تصفیه آب با روش اسمز معکوس میتواند آب را تا یک ده هزارم میکرون تصفیه کند. به عبارتی میتواند جرم آب را بگیرد.

نکته بسیار مهم درباره روش دستگاه تصفیه آب

واقعیت این است که دستگاه های فیلتراسیونی تأثیر بسیار ناچیزی بر روی آب میگذارند و بهترین روش تصفیه آب، روش اسمز معکوس است. در غیر این صورت شاید با خرید یک دستگاه تصفیه آب فیلتراسیونی بعد از مدتی متوجه شوید که هزینه ای که پرداختید هیچ حاصلی برای شما نداشته است. پس حتما به دنبال دستگاه تصفیه آب خانگی با روش اسمزمعکوس بروید.

معرفی فیلترهای تصفیه آب خانگی

فیلتر الیافی

که به طور معمول در دو سطح 5 و 1 میکرون تولید میشود. این فیلتر میتوان همان عملیات فیلتراسیونی را در آب انجام دهد و املاح درشت آب مانند گل و لای و زنگال داخل لوله و … را جذب نماید. توجه داشته باشید این فیلتر جذبی است و با گذشت زمان تغییر رنگ میدهد. این فیلتر در دستگاه های تصفیه آب به عنوان فیلتر اول استفاده میشود.

فیلتر کربن پودری

یکی دیگراز فیلترهای تصفیه آب خانگی، فیلتر کربن پودری است که معمولا میتوانند حذف کلر و منشقات کلر را از آب حذف کنند. کربن های اکتیو حتی میتوانند با برخی شوینده ها داخل آب هم واکنش نشان دهند. این فیلتر بعنوان فیلتر دوم دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده میشود.

فیلتر کربن بلاک

در تکمیل فیلتر کربن پودری، میتوان کربن بلاک را معرفی کرد که با تماس بیشتر با آب حذف کلر به نحو بهتری انجام میشود.

فیلتر ممبران

در راهنمای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی فیلتر ممبران بسیار حائز اهمیت است. ممبران یکی از مهمترین فیلترهای دستگاه تصفیه آب است که به خوبی توان حذف املاح تا 1 ده هزار میکرون را دارد. حتما مقاله فیلتر ممبران تصفیه آب را مطالعه کنید.

فیلتر پست کربن

پست کربن به معنی خرده های کربن، مشابه فیلتر شماره 2 یا همان کربن پودری است که آب بعد مخزن از آن عبور میکند. اگر آب کلر و منشقات کلر و یا بوی بد و طعم بدی داشته باشد در این فیلتر تصفیه میشود.

فیلتر مینرال

فیلتر مینرال را به عنوان یک فیلتر جذبی یا حذفی نمیشناسیم بلکه این فیلتر مواد افزودنی دارد که باعث افزایش سطح کیفی آب میشود. مواد معدنی مفید آب مانند کلسیم پتاسیم و منیزیم از این دست مواد هستند که در فیلتر مینرال به آب اضافه میشود.

فیلتر قلیایی

یکی از فیلترهایی که به دستگاه های تصفیه آب اضافه میکنند فیلتر قلیایی است. همانطور که از اسم این فیلتر پیداست، میتواند PH آب را قلیایی کند. برای مطالعه بیشتر لینک فیلتر قلیایی را کلیک نمایید.

فیلتر UV

این فیلتر هم به دستگاه های تصفیه آب اضافه میشود که توان گندزدایی آب را دارد. برای مطالعه بیشتر لینک فیلتر UV تصفیه آب را مطالعه نمایید.

فیلتر محافظ ممبران

برای برخی آب ها که سختی آب نسبتا زیادی دارند از این فیلتر استفاده میشود. فیلتر محافظ ممبران هم همانطور که از نامش پیداست باعث افزایش طول عمر ممبران میشود.

فیلترهای بیشتری هم هستند مانند نانوسیلور و … که بزودی برای آنها هم مقالاتی تهیه و ارائه خواهد شد.

راهنمای آشنایی با قطعات تصفیه آب

خوب با فیلتر ها تا حدودی آشنا شدیم حال نوبت قطعات دستگاه تصفیه آب است . قطعات دستگاه تصفیه آب بسیار حائز اهمیت هستند. چرا که اگر بتوانید به خوبی با قطعات آشنا شوید شاید بتوان گفت تا 70 درصد شما میتوانید یک خرید دستگاه تصفیه آب مناسب داشته باشید.

قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی

قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی تنوع زیادی دارند. قطعاتی مانند موتورپمپ ، مخزن، سوییچ ها ، شیر برقی ، شاسی ، براکت ، ترانس ، کپسول پساب و غیره . این ها قطعات دستگاه تصفیه آب هستند که با شناخت آنها، میتوانید محصول مناسب خود را به راحتی انتخاب کنید. چون توضیح تمامی قطعات خارج از حوصله این مقاله است. پیشنهاد میکنیم حتما لینک قطعات دستگاه تصفیه آب خانگی را مطالعه نمایید.

راهنمایی نهایی برای خرید دستگاه تصفیه آب خانگی

خوب با آشنایی با فیلتر ها و قطعات دستگاه تصفیه آب و همچنین روش تصفیه آب، شما میتوانید مشخصات محصول مورد نظر خود را بدانید. اما توجه داشته باشیم یکی از نکات مهم در خرید دستگاه تصفیه آب، خرید از یک مرکز معتبر و صاحب نام است. چراکه برخی موارد برای مشتریان قابل تشخیص نیست اما میتوانند در قیمت محصول تاثیر گذار باشند. برای این موضوع حتما پیشنهاد میکنیم مقاله 6 راه ساده برای انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی را مطالعه کنید.

خانهمحصولاتتماس با ماواتساپ