تصفیه آب نخستین

تصفیه آب نخستین

تصفیه آب نخستین


بسیاری از دوستان درباره تصفیه آب نخستین سوال میپرسند و میخواهند بدانند که نخستین دستگاه تصفیه آب چه بوده است که در این مقاله به بررسی مختصر این موضوع میپردازیم .

در این مقاله سعی میکنیم خیلی کوتاه ، در حد اینکه پاسخی به این کنجکاوی داده باشیم بحث کنیم ؛ دوستانی که برای تحقیق دانشگاهی در این زمینه به دنبال اطلاعات بیشتر هستند در قسمت های مختلف سایت مقالات علمی و مشروح تری دررابطه با تصفیه آب گذاشته شده است و علاوه بر آن میتوانند در قسمت تماس با ما زمینه ی مورد نظر خود را ارسال نمایند تا برای آن موضوعات مقاله جدا در سایت آماده شود . لینک مقالات تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب نخستین

تصفیه آب نخستین در کشور ما و بحث و بررسی در رابطه با آن از دو نگاه بررسی میگردد:

نخستین تصفیه آب صنعتی و شهری

نخستین تصفیه آب صنعتی و شهری مربوط میشود به یک تصفیه خانه بنام چغازنبیل در شهر شوش در جنوب کشور ؛ این تصفیه خانه نه تنها در ایران بلکه در جهان بعنوان تصفیه آب نخستین شناخته شده است . زمان احداث این تصفیه خانه مربوط میشود به سال 1275 قبل از میلاد .

تصفیه آب نخستین

تصفیه آب نخستین

روش تصفیه ، کاملا فیزیکی بوده و از قانون پاسکال استفاده میکرده است .

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی چغازنبیل میتوانید کلیک کنید.

نخستین تصفیه آب خانگی

در زمان قدیم به روشهای متفاوت آب مصرفی خود را تصفیه مینمودند که برخی از آن روشها جوشاندن آب بود . با جوشاندن آب ، تنها گندزدایی از میکروبها به خوبی صورت میگرفت اما املاح به خوبی تصفیه نمیشدند . اما همان جوشاندن آب میتوانست باعث جلوگیری از ایجاد انواع بیماریهای اسهالی وبا و … شود .

اولین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران از کشور آمریکا وارد میشد . تکنولوژی که در دستگاه تصفیه آب خانگی اسمزمعکوس وجود دارد اساسا در کشور آمریکا کشف و تولید شده است و به مرور زمان توسط کشورهای زیادی به عرصه تولید رسیده است .

تصفیه آب نخستین

تصفیه آب نخستین

 مقالات مرتبط :

تصفیه آب آمریکایی

تشخیص دستگاه تصفیه آب اصل از تقلبی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

خانهمحصولاتتماس با ماواتساپ