مقالات تصفیه آب, همه چیز درباره دستگاه تصفیه آب

تصفیه آب نخستین

تصفیه آب نخستین

بسیاری از دوستان درباره تصفیه آب نخستین سوال میپرسند و میخواهند بدانند که نخستین دستگاه تصفیه آب چه بوده است که در این مقاله به بررسی مختصر این موضوع میپردازیم .

در این مقاله سعی میکنیم خیلی کوتاه ، در حد اینکه پاسخی به این کنجکاوی داده باشیم بحث کنیم ؛ دوستانی که برای تحقیق دانشگاهی در این زمینه به دنبال اطلاعات بیشتر هستند در قسمت های مختلف سایت مقالات علمی و مشروح تری دررابطه با تصفیه آب گذاشته شده است و علاوه بر آن میتوانند در قسمت تماس با ما زمینه ی مورد نظر خود را ارسال نمایند تا برای آن موضوعات مقاله جدا در سایت آماده شود . لینک مقالات تصفیه آب

دستگاه تصفیه آب نخستین

تصفیه آب نخستین در کشور ما و بحث و بررسی در رابطه با آن از دو نگاه بررسی میگردد:

نخستین تصفیه آب صنعتی و شهری

نخستین تصفیه آب صنعتی و شهری مربوط میشود به یک تصفیه خانه بنام چغازنبیل در شهر شوش در جنوب کشور ؛ این تصفیه خانه نه تنها در ایران بلکه در جهان بعنوان تصفیه آب نخستین شناخته شده است . زمان احداث این تصفیه خانه مربوط میشود به سال ۱۲۷۵ قبل از میلاد .

تصفیه آب نخستین

تصفیه آب نخستین

روش تصفیه ، کاملا فیزیکی بوده و از قانون پاسکال استفاده میکرده است .

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی چغازنبیل میتوانید کلیک کنید.

نخستین تصفیه آب خانگی

در زمان قدیم به روشهای متفاوت آب مصرفی خود را تصفیه مینمودند که برخی از آن روشها جوشاندن آب بود . با جوشاندن آب ، تنها گندزدایی از میکروبها به خوبی صورت میگرفت اما املاح به خوبی تصفیه نمیشدند . اما همان جوشاندن آب میتوانست باعث جلوگیری از ایجاد انواع بیماریهای اسهالی وبا و … شود .

تصفیه آب نخستین

تصفیه آب نخستین

اولین دستگاه تصفیه آب خانگی در ایران از کشور آمریکا وارد میشد . تکنولوژی که در دستگاه تصفیه آب خانگی اسمزمعکوس وجود دارد اساسا در کشور آمریکا کشف و تولید شده است و به مرور زمان توسط کشورهای زیادی به عرصه تولید رسیده است .

 مقالات مرتبط :

تصفیه آب آمریکایی

تشخیص دستگاه تصفیه آب اصل از تقلبی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *