راهی برای شناخت بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی


بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی کدام است؟ کسانی که به دنبال خرید بهترین دستگاه تصفیه آب، هستند با یک معزل بسیار بزرگ روبرو هستند و آن هم سردرگمی و آشفتگی انواع مدل ها و برندها و همینطور شرکتها و فروشگاه های تصفیه آب است. در این مقاله سعی در این شده که تا حدی ذهن مشتریان گرامی با شناخت و انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب، آشنایی بیشتری پیدا کند. که در نتیجه ی آن، خریدار میتواند ضریب اطمینان بالاتری داشته باشد.

علت آشفتگی و عدم اطمینان در برخی خریداران تصفیه آب چیست؟

ابتدا باید تشریح کرد که چرا مشتریان به خوبی نمیتوانند به راحتی دستگاه تصفیه آب با کیفیت تر و یا دستگاهی که مناسب کارشان باشد را پیدا کنند؟
وجود برند ها و مدلهای متفاوت دستگاه تصفیه آب و فروشندگان مختلف و بعضا مشابه را میتوان علت این مشکل دانست.

همیشه یکی از مواردی که خیلی در ذهن یک خریدار است “اینه که هر چقدر پول بده آش میخوره “. اما در برخی موارد این موضوع درست کار نمیکنه!

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

حتما برای شما هم پیش آمده است که مثلا برای خرید یک دستگاه ماشین ظرفشویی چند مدل معرفی میشوند که نسبتا در یک اندازه قیمتی هستند. و شما در انتخاب اون مارک ماشین ظرفشویی دچار تردید میشوید. خوب در این مواقع سعی میکنید از سابقه ای که نسبت به آن برند دارید کمک بگیرید . یا اینکه به گارانتی دهنده اون مارک دقت بیشتری کنید و یا آپشن های ماشین های ظرفشویی را مقایسه کنید. با تمامی این موارد بعضا نیاز به یک مشاوره هم پیدا میکنید.

خوب در مثالی که تشریح شد مشاهده کردید که گاهی اوقات انتخاب سخت میشود اما آیتم های بسیار زیادی به شما کمک شایانی در انتخاب میکنند. نکته ی مورد بحث ما همینجاست که این آیتم ها (تفاوت آپشن ها، شناخت یک برند معتبر و قدیمی، شناخت یک مرکز گارانتی دهنده معروف) برای دستگاه تصفیه آب یا وجود ندارند، یا مشهود نیست و یا اینکه قابل تشخیص نیست. به طور مثال همه فروشندگان خود را معتبر جلوه میدهند و برند خود را بسیار کاملتر و بهتر معرفی میکنند. در ذیل کمی به این موضوع بیشتر میپردازیم:

مکانیسم تمامی دستگاه های تصفیه آب و تفاوت آپشن آنها:

به طور مثال اگر حرف از “آپشن” یا امکانات بشه تمامی محصولات تصفیه آب در یک سطح مکانیسم (نه کیفیت) هستند و گاهی هم این یکسان بودن مکانیسم ها باعث به فکر انداختن برخی فروشندگان بشه که تغییراتی در محصولشان ایجاد کنند تا وجه تمایزی را به رخ بکشند . اما آیا واقعا این تفاوت های ساختگی اصلا لازم است ؟!

پاسخ این است که برخی آپشن ها ساختگی بر اساس ایجاب مشتریان به خرید است نه براساس پایه های علمی و افزایش بهره وری! برای مثال اضافه کردن برخی فیلترها شاید در حالت عادی و مثلا آب برخی مناطق تهران نیاز نباشه اما برای برخی مکان ها لازم باشه . این نیاز به یک تخصص و مشاوره علمی داره. پس اضافه شدن فیلترها و مراحل یک دستگاه تصفیه آب (مثلا 7 مرحله ای ، 8 مرحله ای ، 9 مرحله ای و …) نشان دهنده ی بهتر شدن آن نیستند.

بهترین برند تصفیه آب!

یکی دیگه از مشکل مشتریان اینست که به هر شرکت یا فروشگاهی تماس میگیرند همه یک برند رو به عنوان بهترین برند تصفیه آب معرفی میکنن! اما آیا واقعا بهترین برند تصفیه آب اصلا وجود داره یا باز هم ساختگیه ؟

پاسخ اینه که حدس مشتریان کاملا درسته و به طور معمول هر شرکت یا فروشگاه روی هر برندی که فعالیت میکنه و برایش سود بیشتری داره، اون رو بعنوان بهترین محصول معرفی میکنه . این مشکل متاسفانه در دستگاه های تصفیه آب وجود داره و علت اون هم نسبتا جدید بودن این موضوعه.

بهترین شرکت یا فروشگاه تصفیه آب!

این هم یکی دیگه از مسائلی است که مشتریان عزیز با هر شرکتی تماس میگیرند خودشون معروفترین و معتبرترین شرکت معرفی میکنند.

 

اما چاره ی مشتریان در انتخاب بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی چیست؟

خوب آسیب ها بررسی شدند البته مهمترین آنها، چون موارد بیشتری هستند که نیاز است یک مشتری از آن ها مطلع باشد . اما این مواردی که عرض میشود میتوانند یک راه گشای کاری برای بسیاری از کسانی که قصد خرید دستگاه تصفیه آب را دارند، باشد.

نکته ی اول : (مکانیسم تصفیه آب)

حتما یه اطلاعات اولیه برای مکانیسم تصفیه آب داشته باشید . اینکه اولا حتما باید بدونید که یک دستگاه تصفیه آب با روش اسمز معکوس چه خصوصیاتی باید داشته باشد (حداقل اینکه باید با برق کار کنه). و اینکه تعداد مراحل یک دستگاه باید به چه صورتی باشد. و از همه مهمتر اینکه فیلترهایی که به یک دستگاه تصفیه آب اضافه میشه چه کارایی هایی دارد. اگر بشناسید که مثلا فیلتر UV چه عملی روی آب انجام میده خوب قطعا با دقت بیشتری خرید میکنید.

نکته ی دوم : (بهترین برند تصفیه آب خانگی)

در اکثر لوازم خانگی ها ما برندهایی را داریم که صاحب نام هستند و از اعتبار بالایی برخوردار هستند (مثل ال جی و سامسونگ و بوش و …) اما در دستگاه های تصفیه آب میشود گفت که برندی که کاملا صاحب اعتبار و نام باشد نداریم. بسیاری از مشتریان که تماس میگیرند بعضا یک برندی را معرفی میکنند و میگویند مثلا برند ***** اصلی است یا مثلا بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی است آیا شما از این مدل دارین؟ که ما کاملا متوجه میشویم که احتمالا این مشتری با یک فروشنده ارتباط گرفته و این مدل ***** بعنوان اصلی ترین دستگاه معرفی شده است .

مشتریان عزیز توجه بفرمایید که اولا دستگاه های مونتاژ داخل زیادی وجود دارند که به علت حک برجسته MADE IN TAIWAN به اسم دستگاه تایوانی به فروش میرسد . برخی از این مدل ها به عنوان بهترین برند!!! هم معرفی میشوند . توجه داشته باشید دستگاه های اصلی حتما باید سورس و مأخذ تایوانی داشته باشند و امکان استعلام از شرکت سازنده در تایوان به صورت تلفنی و ایمیلی وجود داشته باشد. علاوه بر آن حتما سوال شود که آیا قطعات به نمایندگی داده میشود یا دستگاه تصفیه آب مونتاژ شده؟.

نکته ی سوم : (بهترین شرکت تصفیه آب)

این هم یکی دیگر از مشکلاتی است که مشتریان با آن مواجه هستند . خرید از یک شرکت معتبر تضمین کننده ی دریافت یک محصول نسبتا با کیفیت ، گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش مدون خواهد بود. بدیهی است طرفحساب یک شرکت بودن باعث میشود که قوانین و مقرارت با نظم بیشتری اجرا شود.

در این مقاله سعی شد که ذهن خریداران محترم را با موضوع بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی ! بیشتر آشنا کنیم. از اول این مقاله قرار نبود یک مدل یا یک برند خاصی به شما معرفی شود. بلکه قرار بود ذهن مشتریان به این خرید و فروش این محصولات روشن تر شود.

 

 

خانهمحصولاتتماس با ماواتساپ